Start a new topic

API

Większość programów do księgowości zawiera jakieś publiczne API. Co prawda jedne lepiej zaimplementowane, drugie gorzej, ale zawsze jakieś jest. Kiedy pojawi się takie w mKsięgowości? Wystarczyłaby podstawowa możliwość wystawiania faktur lub dodawania ich automatycznie do systemu jako szkic. Byłoby to znaczne ułatwienie podczas wystawiania faktur. Bez API jest zbyt duże ryzyko popełniania błędów podczas wystawiania faktury. Przy obecnej ilości wystawianych faktur brak publicznego API aż tak nie doskwiera, ale jeśli więcej czasu będzie zajmowało wystawianie faktur niż świadczenie usługi to niestety trzeba będzie rozważyć zmianę oprogramowania.


3 people like this idea

A dokąd byś się przeniósł?

Jeszcze nie analizowałem ofert innych dostawców oprogramowania do księgowości, ale brałbym pod uwagę dostawców integrujących się z BaseLinkerem. BaseLinker jest najpopularniejszym narzędziem do automatyzacji procesu sprzedaży i taka integracja powinna być standardem.


1 person likes this

pierwsze z brzegu z google które mają API:

https://api.ifirma.pl/

https://doc.wfirma.pl/


ciekawe czy usuną mi wpis za pokazanie ze u konkurencji jest i tu by tez się przydało :)


1 person likes this

Cennikowo mi najbardziej podchodzi Fakturowo. Co prawda za możliwość skorzystania z API trzeba jednorazowo zapłacić 100 zł brutto, ale ogólny cennik wydaje się najbardziej atrakcyjny. Raz na 5 lat 270 zł brutto za dostęp do aplikacji i można korzystać. Na start w sumie 370 zł i można działać z automatyzacjami procesów. Obecnie wystawiam kilka faktur miesięcznie i brak API nie doskwiera, mimo że z API faktury wystawiałyby się same i nie obawiałbym się błędu ludzkiego. Niestety na początku roku (żeby zachować numerację faktur) przejdę do Fakturowo. Nie sądzę, żeby w ciągu 4 miesięcy zrobili API, które w dodatku inni dostawcy zdążą wdrożyć.


1 person likes this
Login or Signup to post a comment