Start a new topic

Nie zmienia się stawka VAT przy wystawianiu faktur ze słownika

7 miesięcy temu znalazłem w Państwa systemie błąd i zgłosiłem go jako zgłoszenie. Do dzisiaj jest ona nadal nie rozwiązane. Za namową Pani konsultantki - problem opisuję tutaj.


Korzystam z funkcji "słowników opisów" podczas wystawiania faktur.

Jestem zwolniony z VATU i wszystkie pozycje ze słownika powinny zmieniać domyślą stawkę VAT z 23% na "Zwolniony". (co też jest dziwne, bo system powinien wiedzieć, że nie jestem płatnikiem podatku VAT i nie pozwalać mi ustawiać stawek innych niż ZW czy NP, ale to inny temat).


Domyślam się, że problem jest w nieprawidłowej interpretacji stawki VAT przez skrypt, który najprawdopodobniej każdą stawkę ze słownika widzi jako "bez zmian" czyli zostawia domyślną 23%.  Pomimo, że u mnie, każda pozycja w słowniku ma ustawioną stawkę ZW.


Dodam również, że wcześniej działało to dobrze - pisząc wcześniej mam na myśli 7 miesięcy temu, kiedy podczas którejś aktualizacji przestało to działać.


No i na koniec, ostatnia wiadomość jaką otrzymałem od konsutantki sprzed 6 miesięcy:


Tak zgadza się funkcjonalność została wyłączona podczas ostatniej aktualizacji. Usterka ta została zgłoszone do naszego Działu IT, jednak z uwagi na intensywne pracę nad nowym schematem deklaracji pliku JPK termin przywrócenia tej funkcjonalności w chwili obecnej jest nieznany. 


Strasznie się Wam schodzi ten JPK :-)


ps. Oczywiście zwracam się z uprzejmą prośbą o naprawienie tej usterki ;)

1 Comment

Dzień dobry, 


Uprzejmie informujemy, że zgłoszony problem został rozwiązany. Słownik opisów działa prawidłowo. 


Za powstałe niedogodności przepraszamy. 


Pozdrawiamy

Zespół mOrganizera Finansów

Login or Signup to post a comment