Aktualizacja 07.06.2022

Szanowni Państwo, 


Uprzejmie informujemy, że w dniu 07.06.2022 miała miejsce aktualizacja systemu mOrganizer Finansów. Poniżej przedstawiamy listę wprowadzonych zmian wraz z odniesieniami do artykułów, gdzie opisane zostały nowe funkcjonalności: 


  1. Automatyczne odświeżenie statusu JPK_V7 zaraz po jego wysłaniu i blokada ponownego wysłania tego samego pliku. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w artykule: Generowanie i wysyłka pliku JPK V7 od 10.2020. 

  2. Możliwość pobrania archiwalnych rejestrów po zmianie formy opodatkowania. Więcej informacji znajduje się na naszej stronie pomocy: Pobranie archiwalnej KPIR/Ewidencji przychodu w przypadku zmiany formy opodatkowania.

  3. Generowanie JPK_EWP dla firm rozliczających się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Instrukcja wygenerowania JPK_EWP jest zamieszczona na stronie pomocy: Generowanie JPK_EWP.

  4. Blokowanie możliwości zaksięgowania dokumentu w momencie kiedy wybrana jest kategoria spoza rodzaju ewidencji księgowej. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie pomocy: Zaksięgowanie dokumentu z kategorią niezgodną z rodzajem ewidencji księgowej.


Dodatkowo istniejące funkcjonalności zostały usprawnione o następujące elementy: 


  1. Poprawny status płatności faktury w wiadomości mailowej wysłanej przez Użytkownika do kontrahenta (np. jeżeli faktura w systemie posiada status zapłacona, w wiadomości mailowej kwota do zapłaty będzie ,,0.00”).

  2. Dodanie w ustawieniach zgody na weryfikację kontrahenta w BIG. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Weryfikacja kontrahentów w BIG.

  3. Rozszerzenie parametru Rejestracja do VAT-UE w zakładce Ustawienia/Firma.


Pozdrawiamy serdecznie, 

Zespół mOrganizera Finansów

Anmelden oder Registrieren um einen Kommentar zu veröffentlichen