Nowy wzór deklaracji VAT od 1 listopada 2019

Szanowni Użytkownicy,


Uprzejmie informujemy, że zgodnie z projektem Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług od 1 listopada obowiązują nowe wersje druków VAT-7, VAT-7K. Konieczność określenia nowych wzorów deklaracji VAT m.in. wynika z wprowadzenia obligatoryjnego mechanizmu  podzielonej płatności. 


Do czasu udostępnienia nowych wersji deklaracji możliwość generowania deklaracji VAT za listopad została wyłączona. Zachęcam do obserwowania wpisu, dzięki czemu otrzymają Państwo automatyczne powiadomienie w chwili wdrożenia nowej wersji deklaracji VAT do mKsięgowości.


Pozdrawiamy

Zespół SuperKsięgowa


1 Person gefällt das

Jest już grudzień. Chciałbym wysłać deklarację, ale ... niestety, wraz z wprowadzeniem opłat za system księgowy, nie ma możliwości generowania deklaracji VAT, JPK, wyliczania VAT. Brawo!

Panie Tomaszu,


Uprzejmie informujemy, że nasz Dział IT nadal pracuje nad wdrożeniem nowego schematu deklaracji VAT do mKsięgowości. Plik JPK VAT za listopad może Pan wygenerować. 


Pozdrawiamy

Zespół SuperKsięgowa

Kiedy można się spodziewać przywrócenia funkcji generowania deklaracji VAT? Rozumiem, problem z automatycznym wysłaniem UPO, ale wygenerowanie deklaracji to jest raczej podstawa? 

Ponadto - nie czepiałbym się gdyby system nie był płatny. W myśl zasady płacę to wymagam proszę o konkretną informację kiedy (konkretny termin) zostanie ta funkcja przywrócona? 


5 Personen gefällt das

Również przyłączam się do próśb o informację nt. przywrócenia możliwości generowania i wysyłki deklaracji VAT


1 Person gefällt das

Szanowni Państwo,


Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym wdrożyliśmy nowy schemat deklaracji VAT za listopad.


Pozdrawiamy

Zespół SuperKsięgowa

Dziękuję za odpowiedź. Jednak przy próbie wysyłki deklaracji pojawia się komunikat błędu (Błąd 412 - weryfikacja negatywna, niezgodność danych autoryzujących z danymi w dokumencie). Wszystkie dane zdaje się że się jednak zgadzają, dotychczas wysyłka deklaracji działała bez zarzutu.

Potwierdzam, u mnie podobnie: błąd 412, a wszystkie dane są prawidłowe.


U mnie też i brajkpliku JPK VAT.

przy wysyłce deklaracji VAT- błąd 412. Brak też pliku JPK

Szanowni Użytkownicy,


Problem występujący podczas próby wysyłki deklaracji VAT jest już nam znany i aktualnie nasz dział IT stara się znaleźć przyczynę pojawiania się błędu 412. 

Plik JPK VAT mogą Państwo wygenerować w zakładce Moja księgowość/JPK. W tym celu z Opcji zaawansowanych należy wybrać przycisk Generuj.Za utrudnienia przepraszamy

Zespół SuperKsięgowa

Szanowni Państwo,


Uprzejmie informujemy, że problem występujący podczas wysyłki deklaracji VAT został rozwiązany. Prosimy o usunięcie deklaracji i ponowne wygenerowanie, wówczas wysyłka zakończy się pomyślnie.


Za niedogodności przepraszamy

Zespół SuperKsięgowa

Potwierdzam - udało się wysłać VAT-7 i wygenerować JPK za listopad.


Dziękuję i pozdrawiam

Paweł Radek

nowa deklaracja wygenerowała się z dopiskiem (1): VAT za 2019/11 (1) i udało się ją wysłać bez problemu


ale UPO już drugi miesiąc z kolei nie przychodzi na e-mail

U mnie niestety w dalszym ciągu pojawia się błąd wysyłki 412.

Anmelden oder Registrieren um einen Kommentar zu veröffentlichen