W zakładce Ustawienia dostępna jest zakładka Bilans otwarcia ZUS i płatności
W tej zakładce można uzupełnić kwoty opłaconych składek społecznych, zdrowotnych oraz Funduszu Pracy/Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wraz z datą płatności każdej ze składek.
Dostępność pól do uzupełnienia jest uzależniona od daty, która została wprowadzona w pozycji Data rozpoczęcia prowadzenia księgowości w aplikacji w zakładce Ustawienia/Bilans otwarcia PIT.
W powyższej tabeli należy wprowadzić kwoty i daty płatności poszczególnych składek ZUS, na podstawie których zostaną utworzone techniczne deklaracje DRA ZUS. Można uzupełnić również informację o płatnościach zaliczek na podatek dochodowy.
Jeżeli w ramach jednego miesiąca dokonano kilka wpłat w różnych datach, za pomocą przycisku akcji + można dodać kolejne informacje o dokonanych płatnościach dla dokumentów z danego okresu.