Aktualizacja systemu 04-05.02.2022

Szanowni Państwo, 


Uprzejmie informuję, że na najbliższy weekend tj. 04-05.02.2022 została zaplanowana aktualizacja systemu. Aktualizacja obejmie następujące zmiany:

  1. Wprowadzenie niezbędnych funkcjonalności związanych z Nowym Polskim Ładem. 
  2. Aktualizacja składki zdrowotnej na styczeń 2022.
  3. Nowy schemat plików JPK V7M i JPK V7K obowiązujący od stycznia 2022 


Do czasu wprowadzenia zmian prosimy o niewysyłanie z systemu plików JPK V7 na nieaktualnych schematach. 


Pozdrawiamy serdecznie, 

Zespół mOrganizer Finansów


Dzień dobry, mam pytanie. Zanim wprowadziliście Państwo nowe opcje (już przeczytałem że format xml został ukryty i trzeba poczekać) system najpierw 10.02 wygenerował mi składkę 254 zł do ZUS, z terminem płatności do 10. Nie mogę tego usunąć, wisi ciągle w systemie. Teraz mam prawidłowo wygenerowaną kwotę 683,51 (korzystam z preferencyjnego zusu), ale nadal mam w systemie jakąś składkę z 10.02 którą mi wyświetla po terminie i nie mogę nic z tym zrobić. Dane w sekcji właściciel są poprawnie wypełnione. Co w związku z tym zrobić?


1 osoba lubi to

Dzień dobry,


Wyskoczył mi komunikat, że już można na nowo generować i potem importować DRA do ZUS, tymczasem opcja pobrania XML nie jest dalej dostępna.



3 osób lubi to

Pomimo komunikatu, że prace zostały zakończone, nie widzę przycisku POBIERZ przy deklaracji ZUS DRA. Jest tylko wydruk do PDF. Czy można do ZUSu wysłać plik w PDFie?

Po aktualizacji pojawił się również błąd "Internal application error" podczas próby zapłacnie zarówno ZUS jak i VAT. A może jest jakaś inna ścieżka opłacenia danin?

podbijam pytanie od @Michal.kotlarz

Też wisi u mnie płatność ZUS z terminem do 10.02.2022 - jak to usunąć?
Nowa płatność wygenerowana jest w poprawnej kwocie, ale do zapłaty widnieje tylko składka zdrowotna - to w podsumowaniu, bo w rozliczeniach wewnątrz już jest zupełnie coś innego: zapłacono wszędzie 0zł, ZUS 51 w kwocie do zapłaty 2074.36, ZUS 52 w kwocie 174,10 (skąd się to w ogóle wzięło!? wygląda jak zdublowane składki!)

Co innego w zakładce ZUS i podatki, co innego w zakładce Deklaracje. 

To jest jeden wielki pierdolnik i nieporozumienie.... - termin upływa za kilkanaście godzin a ja zamiast spać studiuję ten wcale nieśmieszny bałagan.

U umnie nadal nie działa import DRA.xml z systemu - gdy ładuję go do epue w Import KEDu wystepuję błąd "Plik XML jest niezgodny ze schematem" - kiedy będzie to działać? 

Dzień dobry, 


Uprzejmie informujemy, że import deklaracji ZUS DRA do ZUS PUE działa poprawnie, jeżeli w deklaracji wszystkie pola uzupełnione są zgodnie z wytycznymi ZUS. Informacja o niezgodnym schemacie wyświetlana jest przeważnie, gdy deklaracja nie zawiera kodu zgłoszenia do ZUS. W celu wprowadzenia kodu należy przejść do zakładki Ustawienia/Właściciel a następnie uzupełnić parametr. Po uzupełnieniu parametru należy zaktualizować deklarację. 


Pozdrawiamy serdecznie, 

Zespół mOrganizer Finansów 

Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz