Aktualizacja systemu 04-05.02.2022

Szanowni Państwo, 


Uprzejmie informuję, że na najbliższy weekend tj. 04-05.02.2022 została zaplanowana aktualizacja systemu. Aktualizacja obejmie następujące zmiany:

 1. Wprowadzenie niezbędnych funkcjonalności związanych z Nowym Polskim Ładem. 
 2. Aktualizacja składki zdrowotnej na styczeń 2022.
 3. Nowy schemat plików JPK V7M i JPK V7K obowiązujący od stycznia 2022 


Do czasu wprowadzenia zmian prosimy o niewysyłanie z systemu plików JPK V7 na nieaktualnych schematach. 


Pozdrawiamy serdecznie, 

Zespół mOrganizer Finansów


Dzień dobry,


Wyskoczył mi komunikat, że już można na nowo generować i potem importować DRA do ZUS, tymczasem opcja pobrania XML nie jest dalej dostępna.3 people like this

czy prace nad aktualizacją systemu się zakończyły? czy mozna juz zamknąć miesiąc styczeń 2022, wygenerować i opłacić ZUS za styczeń 2022?


1 person likes this

Panie Robercie,


Na chwile obecną nie ma możliwości wysyłki ZUS DRA bezpośrednio z Systemu

Pobrany z systemu ZUS DRA w formacie xml można wysłać za pośrednictwem ZUS PUE. W tym celu należy przejść na stronę ZUS i postąpić według poniższych kroków: 

 

 • Zalogować się do PUE.

 

 


Na stronie ZUS można zalogować się za pomocą loginu i hasła, logując się poprzez bankowość elektroniczną lub profil zaufany. 

 

 


 

 • Przejść do zakładki ePłatnik (w przypadku braku aktywnej zakładki, można ją aktywować w ustawieniach konta ZUS).
 • W zakładce ePłatnik po lewej stronie ekrany znajduje się folder Dokumenty. Po rozwinięciu należy wybrać Import KEDU, następnie na dwóch kolejnych ekranach dalej. 
 • Na kolejnym ekranie wybrać opcję Wybierz plik i wybrać plik pobrany wcześniej z systemu mOrganizer Finansów.

 

 


 

 • Po wybraniu pliku zaznaczyć na liście ZUS DRA i kliknąć Zakończ. 

 

 


 

 • Następnie przejść do zakładki Dokumenty roboczeZatwierdź.
 • Po zatwierdzeniu należy przejść do zakładki Dokumenty zatwierdzone i wybrać przycisk Wyślij. 
 • Na koniec wskazać sposób podpisu.1 person likes this

Dzień dobry, mam pytanie. Zanim wprowadziliście Państwo nowe opcje (już przeczytałem że format xml został ukryty i trzeba poczekać) system najpierw 10.02 wygenerował mi składkę 254 zł do ZUS, z terminem płatności do 10. Nie mogę tego usunąć, wisi ciągle w systemie. Teraz mam prawidłowo wygenerowaną kwotę 683,51 (korzystam z preferencyjnego zusu), ale nadal mam w systemie jakąś składkę z 10.02 którą mi wyświetla po terminie i nie mogę nic z tym zrobić. Dane w sekcji właściciel są poprawnie wypełnione. Co w związku z tym zrobić?


1 person likes this

Dzień dobry, 


Dziękujemy za przesłany komentarz. Uprzejmie informujemy, że wprowadzenie zarówno faktur sprzedażowych jak i kosztowych jest możliwa. Jeżeli problem nadal u Pana występuje zachęcamy do przesłania zgłoszenia na adres mailowy mbank@superksiegowa.pl. 


Pozdrawiamy serdecznie, 

Zespół mOrganizer Finansów

U umnie nadal nie działa import DRA.xml z systemu - gdy ładuję go do epue w Import KEDu wystepuję błąd "Plik XML jest niezgodny ze schematem" - kiedy będzie to działać? 

Dzień dobry, 


Uprzejmie informujemy, że import deklaracji ZUS DRA do ZUS PUE działa poprawnie, jeżeli w deklaracji wszystkie pola uzupełnione są zgodnie z wytycznymi ZUS. Informacja o niezgodnym schemacie wyświetlana jest przeważnie, gdy deklaracja nie zawiera kodu zgłoszenia do ZUS. W celu wprowadzenia kodu należy przejść do zakładki Ustawienia/Właściciel a następnie uzupełnić parametr. Po uzupełnieniu parametru należy zaktualizować deklarację. 


Pozdrawiamy serdecznie, 

Zespół mOrganizer Finansów 

Zatwierdziłem deklaracje ZUS DRA w jaki sposób ją mogę wysłać?

W jaki sposób mam ustawić system aby wyświetlał się kafelek "pobierz"? W tej chwili go brak.

image


W jaki sposób pobrać DRA w formacie xml? Udało mi się jedynie wydrukować do pdf.

U mnie również nie widać opcji pobierz.

Po rozmowie z działem technicznym dowiedziałem się że ze względu na błędy zgłaszane przez "Epłatnik" przy wgrywaniu pliku XML opcja pobierz jest ukryta do czasu usunięcia błędu.

Zgadza się Panie Robercie. Obecnie opcja pobierz została dla Państwa ukryta przez Dział IT, ponieważ format xml deklaracji ZUS DRA wymaga poprawek. Po naniesieniu zmian w pliku, przycisk zostanie ponownie udostępniony. Termin uruchomienia przycisku został zaplanowany na jutro na godziny popołudniowe. 

podbijam pytanie od @Michal.kotlarz

Też wisi u mnie płatność ZUS z terminem do 10.02.2022 - jak to usunąć?
Nowa płatność wygenerowana jest w poprawnej kwocie, ale do zapłaty widnieje tylko składka zdrowotna - to w podsumowaniu, bo w rozliczeniach wewnątrz już jest zupełnie coś innego: zapłacono wszędzie 0zł, ZUS 51 w kwocie do zapłaty 2074.36, ZUS 52 w kwocie 174,10 (skąd się to w ogóle wzięło!? wygląda jak zdublowane składki!)

Co innego w zakładce ZUS i podatki, co innego w zakładce Deklaracje. 

To jest jeden wielki pierdolnik i nieporozumienie.... - termin upływa za kilkanaście godzin a ja zamiast spać studiuję ten wcale nieśmieszny bałagan.

Dzień dobry,
Czy jest już możliwość opłaty składkego na ZUS rozliczając się w formie ryczałtu oraz czy jest możliwość wysyłki ZUS-DRA z systemu? Niestety takich opcji nie widzę a termin rozliczenia jest już bardzo blisko.

Login or Signup to post a comment