W celu zmiany kwoty do autoryzacji eDeklaracji proszę przejść do zakładki Ustawienia/Ustawienia wysyłki plików JPK-V7Kwota do autoryzacji eDeklaracji, wraz z innymi danymi autoryzacyjnymi, pozwala na potwierdzenie tożsamości Użytkownika podczas wysyłki pliku JPK_V7 oraz deklaracji VATUE do Urzędu Skarbowego. Kwota ta zmienia się wraz z pierwszym dniem nowego roku i obowiązuje do 31 grudnia (bez względu na okres deklaracji). Rozliczenie roczne za rok poprzedni składamy do końca kwietnia roku następnego i w związku z tym kwotę do autoryzacji stanowi wartość przychodów sprzed dwóch lat. W przypadku dokumentów podpisywanych danymi autoryzacyjnymi i składanych w 2023 roku w polu Kwota do autoryzacji eDeklaracji należy wpisać kwotę przychodu z zeznania lub rocznego obliczenia podatku za rok 2021.

Po najechaniu kursorem myszki na pytajnik przy parametrze Wyślij kwotą autoryzującą wyświetli się informacja którą konkretnie kwotę, z którego zeznania rocznego należy uzupełnić we wskazanym poluW przypadku, gdy składane było wiele zeznań należy wpisać kwotę tylko z jednego z nich. Nie należy sumować kwot.

Jeśli w tym czasie nie była prowadzona działalność a Użytkownik zatrudniony był na umowę o pracę lub cywilnoprawną należy wpisać kwotę przychodu z tego okresu.