Mikrorachunek podatkowy

Szanowni Państwo,


Uprzejmie informujemy, że w najbliższym czasie w ustawieniach umożliwimy automatyczne generowanie mikrorachunku, na który należy uiszczać podatki PIT, CIT i VAT. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Mikrorachunek podatkowy. Powiadomimy Państwa, gdy ta funkcjonalność będzie dostępna.


Pozdrawiamy

Zespół mOrganizera Finansów


Witam. 

Mam 2 pytania.

1. Czy jeśli zrobię normalny przelew z e-konta, to system księgowy "zauważy" że deklaracje jest już opłacona (PIT5)? 

2. Czy zdążą Państwo poprawić ten system, powiedzmy do czwartku, czy nie ma na co czekać i robić przelew podatkowy już teraz? Bo do 20.01 zostało już niewiele :-)


1 persona ha cliccato mi piace

Szanowni Państwo,


Uprzejmie informujemy, że wprowadziliśmy możliwość automatycznego generowania mikrorachunku podatkowego.


Pozdrawiamy

Zespół mOrganizera Finansów



Szkoda, że i tak trzeba dane wprowadzić ręcznie :( Komunikat przy próbie zapłaty PIT

image


Panie Łukaszu,


Przejście do formularza i uzupełnienie danych ręcznie jest tylko chwilowym rozwiązaniem do czasu zakończenia integracji z systemem przelewów obsługujących mikrorachunek podatkowy. W kolejnych komentarzach będziemy Państwa informować o postępach w procesie integracji.


Za utrudnienia przepraszamy

Zespół mOrganizera Finansów


Ponawiam swoje dwa pytania:

1. Czy jeśli zrobię normalny przelew z e-konta, tudzież przez to rozwiązanie tymczasowe, to system księgowy "zauważy" że deklaracje jest już opłacona (PIT5)? 

2. Czy zdążą Państwo poprawić ten system, powiedzmy do czwartku, czy nie ma na co czekać i robić przelew podatkowy już teraz? Bo do 20.01 zostało już niewiele.

Panie Tomaszu,


Przesyłamy odpowiedzi na zadane przez Pana pytania.

Ad 1. Operacja bankowa wykonana do Urzędu Skarbowego powinna automatycznie połączyć się z zaliczką PIT.

Ad 2. Sugerujemy wykonanie przelewu już teraz korzystając z opcji Przekieruj do formularza.


Pozdrawiamy

Zespół mOrganizera Finansów

Czy jest gdzieś instrukcja jak poprawnie wypełnić ten formularz ręcznie?

Szanowni Państwo,


Poniżej przesyłamy krótkie wyjaśnienie poszczególnych pól na formularzu przelewu:


  • Z szablonu- opcja pozwalająca na zdefiniowanie szablonu, aby móc korzystać z niego w przyszłości
  • Typ formularza: VAT-7 (IRP od 1.01.2020), VAT-7K (IRP od 1.01.2020), PIT-5 (IRP od 1.01.2020), PIT-5L (IRP od 1.01.2020), PPE (IRP od 1.01.2020)
  • Numer indywidualnego rachunku podatkowego- w systemie mikrorachunek można wygenerować w zakładce Ustawienia/Firma i Ustawienia/Właściciel. Szczegółową instrukcję znajdą Państwo w artykule Mikrorachunek podatkowy
  • Okres rozliczenia - M - Miesiąc, K - Kwartał
  • Typ identyfikatora - prosimy wybrać NIP
  • Identyfikator zobowiązania (opcjonalne) - przy wskazanych powyżej typach formularza prosimy o pozostawienie pustego pola
Dla Użytkowników pakietów Komfort i Premium typ formularza jest podany w mailu od naszej firmy.

Pozdrawiamy

Zespół mOrganizera Finansów


2 persone hanno cliccato mi piace
Accedi o Iscrivitiper pubblicare un commento