Inizia un nuovo argomento

Forma płatności Płatność on-line

Szanowni Państwo,


Klienci zagraniczni płacą mi poprzez paypal a ja zgodnie z przepisami muszę do tych transakcji wystawiać FV co robię w zewnętrznym programie.


Chciałbym przejść z fakturowaniem na mKsięgowość ale na ten moment podczas wystawiania FV walutowej nie mam możliwości wyboru odpowiedniej formy płatności czyli idealnie w moim przypadku byłyby to „płatności on-line”. Mogę wygrać jedynie: przelew, gotówka, kompensata, karta płatnicza, zapłacono. Próbowałem ratować się opcją „zapłacono” ale tu pojawia się problem – dokument PDF po wyborze tej opcji błędnie wskazuje iż płatność została opłacona gotówką oraz pozostawia puste miejsce na konto bankowe. Taka FV nie jest odpowiednia.


Następnie kiedy chcę dodać płatność do wystawionej faktury i oznaczyć dokument jako zapłacony, mam podczas definiowania płatności do wyboru jedynie „gotówka” oraz „przelew” wybór jest jeszcze mniejszy niż przy tworzeniu samej FV gdzie jak pisałem wcześniej mamy: przelew, gotówka, kompensata, karta płatnicza, zapłacono.


Proszę o dodanie „płatności on-line” do mechanizmu tworzenia FV oraz definiowania płatności. Idealnie byłoby gdyby już podczas tworzenia dokumentu FV można było zdefiniować płatność i oznaczyć FV jako zapłaconą co oszczędzi czasu.


Forma płatności „płatność on-line” jest uniwersalna i będzie wygodnym rozwiązaniem dla firm korzystających z różnych krajowych oraz zagranicznych systemów takich płatności.


Z poważaniem,


Krzysztof Obarski








 


Płatność on-line to w zasadzie przelew, ponieważ zapłata trafia na konto firmy. W operacjach bankowych taki przelew będzie widoczny jako wpłata od kontrahenta Paypal. W celu połączenia wpłaty z fakturą należy wskazać na operacji bankowej kontrahenta.


Obecnie przygotowujemy poprawkę, po zaimplementowaniu której do każdej formy płatność (także dla przelewu) należało będzie uzupełnić pole „wpłacono”. Kontrahent otrzyma wówczas fakturę z wydrukowaną kwota wpłaty. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie spełni Pańskie oczekiwania.

Z PayPal to tak nie działa. Klienci wpłacają różne kwoty na konto PayPal a użytkownik cyklicznie zleca hurtową wypłatę większej sumy na konto w banku.


Nie ma więc możliwości połączenia pojedynczych transakcji z fakturami. Wystarczy jednak iż będzie możliwość kwalifikacji formy płatności na FV jako "płatność on-line".


Gdyby to miało działać tak jak Pan pisze to należałoby podpiąć PayPal do systemu mKsięgowości tak aby faktury generowały się same do wpłat klientów. Gdybyście Państwo coś takiego wprowadzili to byłby hit. Mogłoby się to też opierać na prostym imporcie pliku csv z PayPal gdzie na podstawie pliku mKsięgowość wygenerowałby faktury. Jestem pewien iż wiele firm byłoby bardzo zainteresowanych. :)


 


Pozdrawiam,


Krzysztof 

Accedi o Iscrivitiper pubblicare un commento