Rozpocznij nowy wątek

Wyłączenie automatycznych maili do kontrahentów po negatywnej weryfikacji w systemie mksięgowość na białej liście

Szanowni Państwo,


Uprzejmie informujemy, iż w systemie mKsięgowość konta bankowe Państwa kontrahentów sprawdzane są na podstawie plików płaskich udostępnianych przez Ministerstwo Finansów. 

Pojawiająca się negatywna weryfikacja nie jest informacją niepokojącą, jeżeli na stronie Ministerstwa kontrahent widnieje na białej liście. Klikając w  link zostaną Państwo przekierowani do weryfikacji kontrahenta w celu sprawdzenia czy rachunek znajduje się na białej liście.

W przypadku, gdy w systemie wynik sprawdzania białej listy jest negatywny, zostaje wysłana wiadomość do użytkownika o braku jego konta na białej liście.

Użytkowników zainteresowanych wyłączeniem wysyłki takiej wiadomości do kontrahentów zapraszamy do obserwowania wpisu.


Dzień dobry, Moja szkoła językowa przy każdej mojej próbie zapłacenia im FV (szkoła językowa ustawowo zwolniona jest z VAT) otrzymuję od "super księgowej" maila z załącznika, nie pyta mnie czy chcę go wysłać, wysyła w moim imieniu z treścią sugerującą że to ja ich zgłaszam  do Ministerstwa Finansów. Proszę zróbcie to jak należy albo wyłączcie tą funkcję. (dodatkowo w mailu jest literówka)

pdf
(23.5 KB)

Mam komentarz od znajomego który pracował dla Ministerstwa:


MF udostępnia "białą listę" poprzez API (ale jest jakich chory limit zapytań) oraz eksport do pliku płaskiego (ale on jest nieaktualny). mBank korzysta z tego pliku i dlatego są takie kwiatki. 

Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz