Kody GTU

Szanowni Państwo,


Uprzejmie informujemy, ze w dniu dzisiejszym została przeprowadzona aktualizacja systemu, w wyniku której system posiada możliwość wprowadzenia kodu GTU podczas wystawiania faktur sprzedażowych z których należy korzystać od 01.10.2020 roku. Mają Państwo również wybrania domyślnego kodu GTU.


Szczegóły dotyczące zmian znajdą Państwo w artykule.


Pozdrawiamy

Zespół mOrganizera Finansów


2 osób lubi to

Szanowni Państwo, ustawienie ogólnego GTU dla działalności nie ma większego sensu.  Pozycje musza miec możliwość oznaczenia różnych GTU!

Sprzedając elektronikę i np. usunę marketingową, musze to na siłę rozdzielać na dwie FV, bo nie mogę oznaczyć inaczej pozycji. Czyli usługę sprzedać osobno i części osobno. 

wystarczy dodać przy każdej pozycji możliwość oznaczenia kodem GTU i wrzucić to potem do eksportu JPK. 

Kiedy można sie spodziewać wspomnianych Ustawień Zaawansowanych do przypisania różnych GTU? 

@Robert Dorabiała - Mam nadzieje, że magazynu się doczekamy, nawet prostego bo konkurencja ma pełny pakiet za ta samą cenę. 



1 osoba lubi to

Dzień Dobry,


Czy kody GTU nie są przydzielane per pozycja na FV? 

Sprzedając na FV przykładowo, część samochodową (GTU_07) oraz środek smarny (GTU_03) mogę wybrać tylko jedną wartość, co w myśl przepisów jest błędne. Do importu JPK_VAT7 zostanie wysłany tylko jeden kod. 

Dzień dobry,


W naszym systemie kod GTU będzie można wprowadzić do faktury, a nie do poszczególnych pozycji. Jeżeli będzie potrzeba wprowadzenia dodatkowego kodu GTU, taka możliwość zostanie udostępniona w opcjach zaawansowanych.


Pozdrawiamy

Zespół mOrganizera Finansów

Dzień dobry,


czy jeżeli pełniona działalność i zakres usług nie jest objęty żadnym kodem GTU (kod GTU_01-13 nie pasuje do mojej działalności) to oznacza, że nie muszę go wpisywać na FV i należy wybrać  opcję brak?


Pozdrawiam, Emil

Widziałem w innym programie na dole każdej faktury :
- lista checboxowa 13 kodów GTU i w drugiej kolumnie kodów transakcji  
można zaznaczyć te które trzeba i jest opcja, zapisz (jak rozumiem do tego kontrahenta, jako domyślnie)
przydaje się np. przy TP - powiązania między nabywcą a dokonującym dostawy

Propozycja, żeby kody były przypisywane do pozycji - byłoby sensowne, gdybyśmy w mKsięgowości mieli Magazyn, a nie mamy.

To ja do twojej propozycji @Mateusz poproszę jeszcze o opcję Słowniki dla opisu transakcji

@Robert - opisy poniżej. O szczegóły musisz już pytać księgowych, albo wziąć ustawę do poduszki :) 
Choć w jej treści nie jest wyczystko jednoznaczne. 

https://pomoc.mksiegowosc.pl/pl/support/solutions/articles/43000598112-szczeg%C3%B3%C5%82owe-opisy-kod%C3%B3w-gtu

Dzień Dobry,

Jeszcze jedno pytanie dotyczące w sumie także kodów GTU i sprzedaży w formie (usługa + części). Czy oznaczenie MPP (mechanizm podzielonej płatności) będzie skutkowało również oznaczeniem tego znacznika faktury w pliku JPK_VAT ?

Czy faktury zakupowe, kosztowe również należy oznaczać? Podczas wprowadzania faktury kosztowej nie zauważyłem żadnej zmiany w porównaniu do ubiegłego miesiąca.

A  jak jest przy zakupie - niektore transakcje musze byc oznaczone jak np, MPP - to zaznaczam mechanizm  podzielona płatność i juz jest to przeniesione do nowego JPK?

Rozumiem, że nie ma możliwości, aby kod GTU był widoczny na fakturze?

Czy są jakieś pomysły na rozdzielenie kodów ze sprzedaży części oraz usług w ramach jednej faktury? Czy jesteśmy zmuszeni do wystawiania dwóch faktur dla jednego klienta: jedna na części a druga na usługę?

I drugie pytanie, powtórzę to co już wcześniej zostało zasygnalizowane: co ze sprzedażą nie ujętą w żadnym kodzie?

Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz